Andrzej Tołstik: Cierpliwośc i spokój to duży komfort pracy

Dwa miesiące pracy to już na pewno jakiś czas aby poznać drużynę, jak ocenia Pan postawę po pierwszych 6 kolejkach, gdzie można zauważyć pozytywy, a gdzie problemy.

Andrzej Tołstik: Można powiedzieć, że był to okres czasu, w którym poznawaliśmy siebie nawzajem i uczyliśmy się wspólnej pracy. Przede wszystkim mieliśmy bardzo mało czasu na przygotowanie się do ligi,ale nie próżnowaliśmy.Uważam , że przy tak dużym przetasowaniu w zespole start rozgrywek musimy uznać za pozytywny. Jak każdy zespół mamy swoje problemy i tu naszą bolączką jest na pewno wąska kadra, a co do pozytywów to cieszy zaangażowanie w treningi i spotkania ligowe i fakt, że zaczynamy tworzyć kolektyw nie tylko na boisku,ale i po za nim.

Drużyna mocno zmieniona w porównaniu z poprzednim sezonem, plan wprowadzania wychowanków chyba powoli jest realizowany?

Andrzej Tołstik: Rzeczywiście zmiany kadrowe są duże,ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Ja jestem zadowolony z obecnej kadry bo to świetna grupa chłopaków, która jeszcze nie raz da sporo powodów do radości. Jeżeli chodzi o kwestie młodzieży to cieszę się, że zarząd przyjął taką filozofię bo takie plany długofalowe oparte na swoich wychowankach zapewne przyniosą efekty w przyszłości.W tej rundzie wprowadzani są młodzi zawodnicy Jak Krystian Sobczyński, swoje debiuty mają za sobą Mateusz Grędzicki, Mateusz Latkiewicz i Grzegorz Kiełkowski na swoją szansę czekają Konrad Nędza i Mikołaj Szraga, ale na tym nie koniec!

Zarząd zapowiadał, że w tym sezonie nie nakłada żadnej presji wyniku, a  bardziej plan długofalowy i bazowanie na wychowankach oraz zawodnikach z okolic, mimo wszystko Pan jak i piłkarze pewnie założyliście sobie jakieś cele.

Andrzej Tołstik: I jak widać tej presji rzeczywiście nie ma za to jest duże wsparcie, które zawodnicy i ja jako trener widzimy na każdym kroku. W tym momencie cierpliwość i spokój to duży komfort do pracy i dalszego rozwoju seniorskiej piłki. Jeżeli mówimy o celu to jest jeden,aby  z każdego spotkania schodząc z boiska chłopacy mieli przeświadczenie, że zrobili wszystko na co w danym momencie było ich stać,a stać ich na wiele!

Czego życzyć trenerowi i drużynie w najbliższych meczach? Wiemy, że na pewno wsparcia kibiców zarówno po zwycięstwach jak i porażkach, ale może czegoś jeszcze?

Andrzej Tołstik: Przede wszystkim zdrowia, aby omijały nas wszelkie kontuzje, z którymi mamy do czynienia na starcie rozgrywek.
Na koniec chciałbym skierować kilka słów do kibiców, których chciałbym serdecznie zaprosić na nasze kolejne spotkania ligowe wasze wsparcie jest dla nas niezwykle istotne!!!

Dziękujemy za rozmowę!

 

fot. malbork.naszemiasto.pl

  • Kliknięć: 985
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.