Juniorzy młodsi awansowali do 1.Pomorskiej Ligi

Wczoraj zapadły ostateczne decyzję w sprawie rozgrywek prowadzonych przez Pomorski ZPN, na mocy decyzji:

Na wniosek wiceprezesa ds. rozgrywek Pomorskiego ZPN ustala się następujące zasady kwalifikacji drużyn w rozgrywkach sezonu 2019/2020 i praw awansu do wyższej ligi lub klasy rozgrywkowej:
a) podstawą kwalifikacji jest stan wg. tabel rozgrywkowych wszystkich lig i klas rozgrywkowych po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 zweryfikowanych przez właściwą Komisję ds. Rozgrywek,
b) prawo do awansu uzyskują drużyny wszystkich lig i klas rozgrywkowych, które zgodnie z Regulaminem rozgrywek mistrzowskich w piłkę nożną Pomorskiego ZPN na sezon 2015/2016 i następne przyjęty Uchwałą Zarządu Pomorskiego ZPN nr 629/Z/2019 z dnia 30.09.2019 r. zajęły miejsca premiowane bezpośrednim awansem,

Drużyna rocznika 2004 prowadzona przez Sebastiana Ratajczyka i asystującego Michała Krawczyka uzyskała awans do 1.Pomorskiej Ligi Juniorów młodszych. Nasza drużyna po rundzie jesiennej zajmowała 1.miejsce z dorobkiem 5 zwycięstw i 1 remisu, bez porażki, stosunek bramkowy wynosił 24-6.

Ta drużyna zawsze dobijała się do Pomorskiej ligi, ale zawsze brakowało niewiele. Tym razem sezonu niestety nie udało się dograć bo zdecydowanie bardziej cieszyłby ten sukces wywalczony w stu procentach na boisku. Nie umniejszając jednak sukcesu to właśnie nasi juniorzy po rundzie jesiennej jako jedyni nie doznali smaku porażki i na tą chwilę zasłużenie zagrają w najlepszej lidze Pomorskiej, która dla nas jest bezpośrednim zapleczem drużyny seniorskiej z czego się cieszymy i gratulujemy zawodnikom i trenerom.

Co prawda awans wywalczyła drużyna która składała się z roczników 2003/04, ale w przyszłym sezonie w Pomorskiej Lidze będzie nas reprezentować drużyna 2004/05 gdyż wchodzimy w wiek roczników "łamanych".

Utrzymanie w 1. Pomorskiej Lidze C2 zapewniła sobie drużyna rocznika 2006 prowadzona przez Tomasza Mazurka i pomagającego Radosława Szczuchniaka i w przyszłym sezonie także ta drużyna będzie nas reprezentować na najwyższym szczeblu wojewódzkim w 1.Pomorskiej Lidze C1. W minionym sezonie na tym szczeblu występowała drużyna rocznika 2005 prowadzona przez Bartosza Drewka i zajęła po rundzie jesiennej 9.miejsce z dorobkiem 10 punktów (2-4-6).

Trener Bartosz Drewek już zimą zasygnalizował o prawdopodobnej rezygnacji z prowadzenia drużyny po sezonie ze względów planów zawodowych i logistycznych.

Niedawno dziękowaliśmy za występy w drużynie seniorów Bartoszowi teraz czas na podziękowanie za dobrą i rzetelną pracę przez ponad 2 lata w roli trenera w naszym klubie i z pełną odpowiedzialnością życzyłbym w każdym klubie takiego trenera, który co prawda można powiedzieć jest na początku swojej kariery trenerskiej, ale już teraz pokazał, że rozwija się błyskawicznie, jest profesjonalny w tym co robi, a przyszłość trenerska przed Nim. Nie żegnamy się, mówimy sobie do zobaczenia!

 - Pomorska Liga Juniorów Młodszych jest dla klubu bardzo ważna, gdyż poziom jest zdecydowanie wyższy niż w lidze okręgowej, a sami zawodnicy maja okazję mierzyć się z najlepszymi drużynami w Województwie. To dla rozwoju zawodnika bardzo ważne zwłaszcza, iż w naszym przypadku drużna jest bezpośrednim zapleczem drużyny seniorów i wielu zawodników już otrzymało szansę gry w drużynie V ligi. Drużyna 2004 wywalczyła awans, ale teraz trenerów czeka ciężka praca zwłaszcza iż drużna będzie miała inny kształt. Będzie silniejsza, ale potrzeba będzie zgrania bo od wielu lat liga jest tak skonstruowana, że rocznik 2005 który do tej pory sam radził sobie w rozgrywkach ligowych dołącza do rocznika starszego. W tym wypadku do 2004 i chronologicznie w kolejnym sezonie do rocznika 2005 dojdzie rocznik 2006 - powiedział Paweł Rybarczyk

 

 

  • Kliknięć: 420
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.