fbpx
  • Paweł
  • Mecze

Wygrana na ciężkim terenie

W swoim pierwszym meczu ligowym tego roku Pomezania wygrała w Karsinie z tamtejszą Gwiazdą 1:0, a bramkę na wagę 3 punktów zdobył Tomasz Jeleń w 5 minucie meczu tym samym odczarowaliśmy boisko w Karsinie na którym do tej pory nie wygrywaliśmy.

Od początku meczu Pomezania objęła inicjatywę i starała się utrzymać piłkę w okolicach pola karnego Gwiazdy i już w 5 minucie po faulu na Migawskim sędzie podyktował rzut wolny w okolicach pola karnego, dobrze dośrodkował Mateusz Kobyliński, a Tomasz Jeleń który świetnie drygował w całym meczu obroną skierował piłkę do bramki. W pierwszej części mieliśmy jeszcze swoje 100 procentowe okazje, najlepszej nie wykorzystał aktywny Patryk Korynt w sytuacji sam na sam z bramkarzem, gospodarze raz bardzo groźnie strzelali, ale ładną interwencją popisał się Dawid Pelcer który w 66 minucie doznał poważnej kontuzji (upadając po interwencji w okolicach słupka nadział się na śrubę łączącą słupek z mocowaniem siatki, swoja drogą aby uniknąć w przyszłości podobnych zdarzeń warto by było coś z tym zrobić) przez co musiała interweniować karetka pogotowia i zszytego Dawida niestety nie zobaczymy w bramce przez jakiś czas, ale na szczęście godnie zastąpił go Oskar Galeniewski.

W drugiej połowie gospodarze byli odważniejsi i częściej przedostawali się pod naszą bramkę, mieli też doskonałą okazję, ale piłka po strzale z bliskiej odległości trafiła w poprzeczkę, nasza drużyna najlepszą okazję miała w 70 minucie, faulowany w polu karnym był Migawski, a rzutu karnego nie wykorzystał Sławek Ziemak, pod koniec meczu okazje jeszcze miał Owsianik i Migawski ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Pomezanii na bardzo trudnym terenie. Jedno jest pewne Gwiazda będzie bardzo groźnym rywalem dla każdego przeciwnika w tej lidze. Po tym zwycięstwie Pomezania wróciła na fotel lidera i oby tak dalej, warto dodać, że dobrze też wkomponowali się zawodnicy debiutujący w Pomezanii. Kolejny mecz rozegramy na własnym stadionie, a przeciwnikiem będzie drużyna Błękitnych Stare Pole.

Pomezania: Pelcer (66' Galeniewski) - Jeleń, Kielar, Kobyliński, Dyl, Dryjas (85' Włodarczyk), Jurczyk M., Ziemak, Korynt (70' Bełz), Drewek (70' Owsianik), Migawski