• Paweł
  • Mecze

Remis z rezerwami Lechii

W sobotę w swoim trzecim meczu sparingowym Pomezania zremisowała z rezerwami Lechii Gdańsk 1:1.

Bramkę dla Pomezanii zdobył w 20 minucie Piotr Sobieraj, a wyrównał w 85 minucie Piotr Lizakowski.

Trener Anslik nie ukrywa, że podobała mu się gra naszego zespołu szczególnie pod względem taktycznym, mądre ustawienie drużyny, dobre przesuwanie się na boisku spowodowało, że gdańszczanie nie stworzyli sobie wielu sytuacji mimo iż częściej posiadali piłkę, w pierwszej połowie Lechia stworzyła sobie jedną dogodną sytuację, ale w 41 minucie świetnie interweniował Dawid Pelcer w sytuacji sam na sam, natomiast malborczycy groźnie kontratakowali. W drugiej połowie gra wyglądała podobnie, Lechia prowadziłą atak pozycyjny, a malborczycy szukali swoich szans w wypadach pod bramkę gospodarzy, w 70 minucie powinno być 2:0 po świetnej indywidualnej akcji Patryka Korynta który jednak mając już tylko bramkarza przed sobą posłał piłę obok bramki, a to się zemściło w 85 minucie, Lizakowski popędził prawą stroną mijając obrońcę Pomezanii i nie dał szans Pelcerowi.

- to był dobry mecz w naszym wykonaniu, założenia taktyczne świetnie funkcjonowały, każdy zawodnik zasługuje w tym spotkaniu na wyróżnienie, bramki mogliśmy uniknąć, ale po to są sparingi żeby na przyszłość coś poprawić, a wynik schodzi na drugi plan powiedział Michał Anslik

Trener Anslik tego dnia miał bardzo wąską kadrę i oczywiście dał pograć wszystkim którzy zjawili się w Sopocie,  z różnych powodów zabrakło: Skalskiego, Szoski, Gdeli, Galeniewskiego R, Marenowskiego, Sroki, bramkarzy: O. Galeniewskiego i Plucińskiego  i dłużej kontuzjowanego Bełza.

Pomezania: Pelcer - Jeleń, Kielar, Owsianik, Dyl, Jurczyk, Dryjas, Sobieraj, Wujecki, Ziemak, Drewek oraz w II połowie: Korynt, Tułodziecki.

Zdjęcia: lechia.pl