• Paweł
  • Mecze

Ważna wygrana w Tczewie

Malborska Pomezania wywiozła komplet punktów z trudnego terenu w Tczewie wygrywając z tamtejszą Wisła 1:0. Bramke na wagę trzech punktów zdobył Piotr Sobieraj z rzutu karnego, sam był wcześniej faulowany. Relacja z meczu z serwisu www.malbork1.pl  ( https://www.malbork1.pl/wiadomosci/5988,karny-zdecydowal-o-wyniku-meczu-wisla-pomezania-zdjecia-film ). Na straonie znajdują się także zdjęcia oraz filmiki z derbowego pojedynku.

"

W sobotę 6 kwietnia w Tczewie na stadionie przy ul. Ceglarskiej doszło do bardzo ciekawego meczu pomiędzy tczewską Wisłą a Pomezanią Malbork. Obie drużyny przed meczem zajmowały wysokie lokaty, a wynik tego meczu mógł przesądzić w walce o awans do IV ligi.

Początek meczu obie drużyny rozgrywały ostrożnie, zabezpieczając mocniej dojście do własnej strefy obronnej. Po kilkunastu minutach Wisła osiągnęła delikatną przewagę efektem czego było przprowadzenie kilku groźnych akcji. W 20. minucie Kamil Nowaczyk po dośrodkowaniu prze Marcina Rajcha, niepilnowany przez obrońców przestrzela z 11 metrów. W 23. minucie Łukasz Gajewski z kilku metrów trafia obok słupka. Minutę później Maciej Pawłuszek po wykonaniu rzutu rożnego kieruje pilka głową wysoko nad poprzeczką. W 31. minucie na czystą pozycję wychodził Piotr Sobieraj z Pomezanii, jednak czujny Szymon Szuder ubiegł go na jedenastym metrze. Chwilę później Sławomir Ziemak oddał strzał z dwudziestu metrów, piłka przemknęła obok lewego słupka. Pierwsza połowa kończy się remisem 0:0.

W drugiej połowie malborczycy skuteczniej powstrzymywali ataki tczewian i przez pierwsze minuty sami przeprowadzili kilka składnych akcji. W 62 minucie obrona Pomezanii popełnia błąd i piłka na jedenastym metrze trafia do Kamila Nowaczyka. Bramkarz gości Dawid Pelcer popisał się wspaniałą interwencją wybijając piłkę poza boisko po silnym strzale. W 64. minucie sam na sam z bramkarzem Wisły był Wojciech Szoska, strzelając z kilku metrów. Tym razem jeszcze efektowniejszą interwencję od swojego rywala popisał się bramkarz gospodarzy. Chwile później Karol Opczyński minął się przed samą bramką z piłką po wykonanym rzucie rożnym. Decydujący moment przyszedł w 71. minucie, kiedy Maciej Pawłuszek po faulu na napastniku Pomezanii, sędzia dyktuje rzut karny. Bramkę na 1:0 zdobywa z jedenastki Piotr Sobieraj. Trener Wisły stawia wszystko na jedną kartę i dokonuje potrójnej zmiany. Wynik jednak już nie uległ zmianie i trzy punkty w spotkaniu stojącym na wysokim poziomie zdobywa Pomezania Malbork.

Wisła Tczew : Pomezania Malbork 0:1 (0:0)
0:1 Piotr Sobieraj 72’

Wisła Tczew: Szymon Szreder- Łukasz Gajewski (Paweł Bobrzyński), Maciej Pawłuszek, Maciej Roziński, Daniel Lorkowski, Mateusz Szlija, Paweł Kamiński (Błażej Piepiórka), Karol Ćwikliński, Marcin Rajch, Karol Opczyński, Kamil Nowaczyk (Karol Skotnicki)

Pomezania Malbork: Dawid Pelcer - Tomasz Owsianik, Łukasz Skalski, Tomasz Jeleń, Kacper Dyl (Piotr Koller), Marcin Wujecki, Kamil Dryjas (Patryk Korynt), Sławomir Ziemak, Mateusz Sroka (Robert Gdela), Piotr Sobieraj (Rafał Galeniewski), Wojciech Szoska

Żółte kartki: Paweł Kamiński, Karol Opczyński, Karol Ćwikliński (Wisła Tczew), Marcin Wujenki, Łukasz Skalski, Robert Gdela (Pomezania Malbork)

źródło zdjęć: malbork1.pl