fbpx
  • Paweł
  • Mecze

Pewna wygrana w Czersku

Malborska Pomezania pewnie wygrała w Czersku z Borowiakiem 4:0 wygrywając do przerwy 1:0. Sam mecz toczył się pod dyktando Pomezanii jak wynik skazuje, znowu trochę zabrakło skuteczności pod bramka rywali zwłaszcza w pierwszej połowie, ale o tym już nikt nie pamięta, bo w drugiej odsłonie dominacja naszej drużyny była już bezdyskusyjna, Hat trikiem popisał się Piotr Sobieraj natomiast jeszcze jedną bramkę dorzucił Mateusz Sroka. Mecz ten był okazją dla debiutów. Trener Ratajczyk desygnował w trakcie spotkania na plac Grzegorza Kiełkowskiego (rocz.2004) który zapisze się w naszej historii jako najmłodszy debiutant w drużynie seniorów, a także dwóch innych młodych zawodników: Jakuba Jadacha (2002) oraz Krystiana Sobczyńskiego (2003). Wszystkim młodym zawodnikom życzymy kolejnych występów w drużynie seniorów. Jeśli chodzi o sytuacje w tabeli to Pomezania zachowała jeszcze szansę na 1 miejsce gdyż niespodziewanie Gwiazda przegrała w Szprudowie i zrównaliśmy się punktami, jednak droga nadal daleka bo trzeba wygrać dwa ostatnie mecze i liczyć na jakiekolwiek potknięcie Gwiazdy w meczach z Chojniczanką II lub Spójnią. Jak widać trzeba walczyć do końca. Wracając do drużyny Borowiaka to żegna się z V ligą, ale życzymy drużynie z Czerska szybkiego powrotu w szeregi V-ligowców!

POMEZANIA: Pelcer - Jeleń, Kielar, Owsianik, Koller, Dyl (88'Kielkowski), Sobieraj (83' Sobczyński), Szoska (78' Jadach), Sroka, Drewek, Gdela (65' Jurczyk)