• Paweł
  • Mecze

Czas na piąty sparing

W sobotę o godz.11:00 malborska Pomezania podejmie w sparingu Błękitnych Stare Pole, będzie to piaty mecz sparingowy malboryczyków, do tej pory wygraliśmy jedno spotkanie z Ruchem Gościszewo oraz ponieśliśmy 3 porażki (z Lechią II, Powiślem Dzierzgoń i Jeziorakiem Iława przed tygodniem). W Iławie ulegliśmy Jeziorakowi 4:0, pojechaliśmy jednak w zaledwie 13 osobowym składzie, a na domiar złego z powodu kontuzji boisko  w 15 minucie opuścił Kamil Dryjas. W przyszłym tygodniu powinna się wykrystalizować także kadra naszej drużyny na rundę wiosenną.

Nieciekawa sytuacja nastąpiła na początku tygodnia ze względu na kontuzje dwóch bramkarzy Oskara Galeniewskiego który do tej pory nie mógł uczestniczyć w sparingach i zajęciach, ale na szczęście w tym tygodniu wrócił powoli do treningów i młodzieżowca Grzegorza Plucińskiego który doznał kontuzji w meczu z Jeziorakiem (Dawid Pelcer odchodzi do Wierzycy) trwały intensywne poszukiwania bramkarza i prawdopodobnie będzie jeden bramkarz testowany w jutrzejszym sparingu. Ponadto do drużyny dołączy jeszcze czterech zawodników o których napiszemy po jutrzejszym sparingu.

- były poszukiwania zawodników którzy zapełnią luke po zawodnikach którzy odeszli z drużyny i mogę powiedzieć, że mimo kilku odejść kadra na "papierze" wygląda całkiem obiecująco, ale zdajemy sobie sprawę, i mamy świadomość, że sytuacje losowe, kontuzje, kartki dekompletują drużynę oraz jeszcze bardzo ważny fakt, że drużyna juniorska ma cel awansu do 1.Pomorskiej Ligi i trener nie zawsze będzie mógł skorzystać z zawodników młodzieżowych gdyż traktujemy jako priorytet awans do Ligi Pomorskiej w perspektywie rozwoju dla młodych zawodników, ta sytuacja zmobilizowała nas jeszcze bardziej, aby kadra liczyła 20-22 zawodników i mam nadzieje, że to się uda - powiedział Paweł Rybarczyk

  • Kliknięć: 610
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.