• Paweł
  • Mecze

Nowe twarze w Pomezanii

Trwają przygotowania do rundy wiosennej w V lidze, po odejściu kilku zawodników (Drewek, Pelcer, Kobyliński) którzy regularnie występowali w pierwszej jedenastce, zawieszeniu treningów z powodu pracy i szkoły  innych zawodników pierwszej jedenastki (Gdela, Leszczyński i Bełz już w trakcie rundy jesiennej) oraz rozmowie z trenerem juniorów który nie ukrywał , że chciałby skorzystać z najzdolniejszych zawodników wiosną w walce o awans do 1.Pomorskiej Ligi, mowa tutaj o Latkiewiczu, Nędzy i Sobczyńskim (z czym absolutnie się zgadzamy w perspektywie późniejszego rozwoju młodych zawodników) nie ma co ukrywać na początku przygotowań były obawy co do kształtu tak mocno skurczonej kadry na rundę wiosenną, prowadzone były rozmowy z różnymi zawodnikami, zależało nam na zawodnikach których nie trzeba było długo namawiać, a wręcz takich którzy sami chcą godnie reprezentować barwy Pomezanii i to przyniosło zamierzony efekt, a kadra nie uległa uszczupleniu, do drużyny dołączyli wartościowi zawodnicy. Z drużyną trenowali jeszcze Remigiusz Szlicht oraz Mateusz Pogorzalski, ale ostatecznie nie trafili do drużyny. Od początku przygotowań z drużyną trenował Dawid Torłop, Artur Galeniewski i Patryk Kotowski,  od trzech tygodni z drużyną trenuje także Adrian Płoski, w ostatnim tygodniu dołączyli Robert Felski, Marcin Bochyński i Kamil Majewski, ten ostatni z powodu kontuzji Oskara Galeniewskiego i Grzegorza Plucińskiego jest obok 16 letniego Mikołaja Szragi praktycznie jedynym zdrowym bramkarzem na ten moment, ale z doświadczeniem na boiskach V ligowych, nie zmienia to faktu, że liczymy, że bramkarze szybko dojdą do pełni sprawności. Cieszymy się, że jesteście w klubie i życzymy udanych występów i oby wszystkich omijały kontuzje!

Poniżej przedstawiamy szczegółowo wszystkich zawodników którzy powinni lub już oficjalnie dołączyli do Kadry Pomezanii.

 

ROBERT FELSKI:
W drużynie będzie pełnił funkcję grającego astystenta trenera.
Jest doświadczonym zawodnikiem najlepiej czującym się w przodzie, ale dzięki doświadczeniu nie raz miał okazję zagrać choćby na środku obrony.
Robert w przeszłości zaliczył występy na poziomie III, IV i V ligi. Ostatni rok spędził w Powiślu Dzierzgoń i był kapitanem IV ligowca, jesienią rozegrał 11 meczy i strzelił 5 bramek, a w sumie dla Powiśle strzelił ich ponad 50. Felski poza Powiślem występował jeszcze w Rodle Kwidzyn, Pogoni Prabuty i Centrum Pelplin.


PATRYK KOTOWSKI:
Patryk jest wychowankiem Olimpii Sztum, ale występował także w Gryfie Tczew (IV liga), Wierzycy Pelplin (III), Powiślu Dzierzgoń (IV) i ostatnio pod dłuższej rekonwalescencji kontynłował przygodę piłkarską w KS Czernin łącząc przy okazji obowiązki trenera grup młodzieżowych. Patryk najlepiej czuje się w środku pomocy i w sparingach prezentuje się naprawdę solidnie, poza graniem pełni również rolę trenera grup dziecięcych w klubie.


ARTUR GALENIEWSKI
Zawodnik którego już nie trzeba przedstawiać, wychowanek Pomezanii mający za sobą również występy w Gryfie Słupsk i ostatnio w Powiślu Dzierzgoń, jesienią rozegrał ponad 400 minut w IV lidze i zdecydował się na powrót "na stare śmieci". Kolejny z braci "Galanów" dołączył do Oskara i Rafała , występuje na lewej stronie obrony lub pomocy.

KAMIL MAJEWSKI
Jest to solidny bramkarz który został zauważony kilka lat temu grając przeciwko Pomezanii wypadał naprawdę ciekawie.
Jesienią grał w Keramzycie Szprudowo, po wycofaniu tej drużyny z V ligi teraz nadrabia braki treningowe i nie ukrywa zadowolenia z faktu, że trafił do naszego klubu
, wcześniej występował jeszcze w innych V ligowych klubach, Wiśle Tczew i Sparcie Kleszczewo.DAWID TORŁOP
Dawid jest wychowankiem Rodła Kwidzyn i właśnie w Kwidzynie spędził zdecydowaną większość swojej przygody piłkarskiej, ostatnie sezony jednak spędził w Pogoni Prabuty i jesień w Spójni Sadlinki. Dawid jest klasycznym napastnikiem, a jesienią strzelił 7 bramek dla Spójni Sadlinki co dało prawie połowę zdobytych bramek przez Spójnię.

MARCIN BOCHYŃSKI
Transfer Marcina wyszedł dość niespodziewanie, ale "Bochen" szybko przekonał do siebie trenera podczas treningów i sobotniego sparingu. Marcin swoją przygodę zaczynał w Pomezanii, potem trafił do AP, a ostatnie 3 sezony spędził w A klasowym Ruchu Gościszewo, lewonożny 21 letni zawodnik najlepiej czuje się na boku pomocy jesienią strzelił dla Ruchu 6 bramek.ADRIAN PŁOSKI
Pomocnik IV ligowego GKS Wikielec zgłosił się do naszego klubu i nie ukrywa, że chciałby pomóc drużynie. Wychowanek Jezioraka zdecydowaną większość przygody z piłką spędził w Wikielcu, ponadto grał w Uni Susz. Jesienią strzelił w barwach GKS jedną bramkę. Co do transferu Adriana jeszcze nie są załatwione formalności więc Adrian nie jeszcze oficjalnie zawodnikiem naszego klubu.
Przypomnijmy iż drużynę opuścili: Dawid Pelcer, Bartosz Drewek, Mateusz Kobyliński, treningi na czas szkoły zawiesił Paweł Leszczyński, a Robert Gdela z powodów zawodowych póki co nie wznowił treningów. Maciej Bełz wyjechał już w trakcie rundy jesiennej.

  • Kliknięć: 806
LOGO_POMEZANIA

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI

© Copyrights 2017 Pomezania Malbork
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie zdjęć i treści bez zgody autora zabronione.
Projekt i wykonanie: AQUACOM.