• Paweł
  • Mecze

W Pucharze gramy dalej

Zmęczeni, ale mamy to tak można podsumować wczorajszy mecz Pucharu Polski w Ryjewie z Relaxem.  Po ciężkiej walce wygrywamy po dogrywce w Ryjewie 3:2, Relax postawił twarde warunki. Prowadzenie dla Pomki dał Adam Cicherski, potem gospodarze wyszli na prowadzenie, ale wyrównał Michał Marendowski. W dogrywce wynik ustalił Radosław Michał Migawski z rzutu wolnego. Brawo za walkę bo drużyna pojechała w mocno okrojonym składzie i dała z siebie bardzo wiele, debiut zaliczyło dwóch 15 latków, dla Tułodzieckiego i Błaszaka był to pierwszy oficjalny występ w drużynie seniorów, zagrał też inny 15 latek, Marendowski który strzelił bramkę, niewątpliwie był to dla nich niezły sprawdzian w dorosłej piłce. Kolejnym rywalem IV ligowe Powiśle Dzierzgoń, mecz w Malborku, mecz 4 października o godz.16:00.

Galeniewski Oskar - Cicherski, Jurczyk, Leszczyński, Kobyliński - Błaszak (65' Tułodziecki), Galeniewski Rafał,Dryjas, Marendowski, Korynt, Migawski.

Pary III rundy Pucharu Polski – Podokręg Malbork

9 mecz: RODŁO KWIDZYN – SPÓJNIA SADLINKI 2:1 po dogrywce
10 mecz: MADY OSTASZEWO – ŻUŁAWY NOWY DWÓR GD. 26.09 godz.16:00
11 mecz: BŁĘKITNI KMIECIN – POGOŃ PRABUTY  27.09 godz.16:00
12 mecz: OLIMPIA SZTUM – POWIŚLE II DZIERZGOŃ 2:1
13 mecz: RELAX RYJEWO – POMEZANIA MALBORK 2:3 po dogr.

pomka_czarni.JPG

Poniżej zachęcamy do oglądnięcia skrótu meczu Pomezania - Czarni Przemysław.

POMEZANIA (1) - Czarni Przemysław (9) 2:0

Bramki: Sobieraj, Kielar

POMEZANIA: Pelcer, Leszczyński, Jurczyk, Gdela (84' Galeniewski R.), Bełz, Sobieraj (78' Wilk), Migawski, Kielar, Dryjas, Korynt (61' Owsianik), Kobyliński.

ZOBACZ SKRÓT MECZU

• Kliknięć: 130
  • Paweł
  • Mecze

Dziś gramy z Czarnymi

przemyslaw.JPG

Dziś o godzinie 17:00 malborska Pomezania podejmie Czarnych Przemysław i nie ma się co czarować, każdy inny wynik niż zwycięstwo Pomezanii będzie bardzo dużą niespodzianką bo nie ma co ukrywać, że w tym sezonie po pierwszych kolejkach wyrastamy na faworyta i z całym szacunkiem dla dzisiejszego rywala którego szanujemy od lat i niemal zawsze były zacięte mecze to jednak takie mecze trzeba wygrywać w formie w jakiej obecnie się znajdujemy i fajnie się czyta takie komentarze, tutaj cytat z oficjalnego serwisu Czarnych (czarni.eu):

Gdyby można było w sezonie wybrać sobie jeden mecz, który można sobie odpuścić i zostać w domach z pewnością byśmy to wykorzystali w nadchodzącej kolejce"

Piłkarze Pomezanii jednak nie mogą popaść w samozachwyt, jak napisał jeden z portali, tu znowu cytat (i-gol.pl): "Piłkarze Pomezanii idą jak po swoje"  i tak ma być, ale trzeba pamiętać, że wystarczy chwila rozluźnienia, chwila dekoncentracji i to co budujemy z kolejki na kolejkę może się rozlecieć jak domek z kart dlatego też trener Sebastian Ratajczyk uczula cały czas zawodników, że nie ma mowy o rozluźnieniu co gorsza lekceważeniu kogokolwiek i w każdym meczu gra ma być na 100% i zapewne przyjdzie słabszy mecz pewnie nie jeden to jednak po pięciu kolejkach zawodnicy są podbudowani i głodni zwycięstw.

- Dla mnie nie ma łatwych meczy, zawsze zaczynamy od wyniku 0:0 i do każdego podchodzę tak samo, po każdym meczu myślę już o kolejnym i zawodnicy tez muszą o tym pamiętać, że do każdego meczu musimy podchodzić w pełni skoncentrowani - powiedział trener Sebastian Ratajczyk.

Dzisiejszy rywal prawdopodobnie przyjedzie do Malborka osłabiony brakiem kilku zawodników, na pewno najistotniejszym osłabieniem będzie brak Tomasza Popielarza, za to w Pomezanii nie zagra Tomasz Jeleń, nadal nie jest jeszcze gotowy na 100% Sławomir Ziemak podobnie jak Dawid Jurczyk, za to w kadrze po dłuższej przerwie zobaczymy Piotra Wilka który dłuższy czas zmaga się z kontuzją, ale z determinacja walczy aby powrócić do gry.

pomka_wda.JPG

Piłkarze Pomezanii nie zwalniają tempa i tym razem w meczu na szczycie pokonali w Lipuszu tamtejszą Wdę 5:1, aczkolwiek wbrew wynikowi mecz nie był taki łatwy jak by mógł się wydawać.

Piłkarze pozostawili dużo siły i serca na boisku, wyróżnić trzeba wszystkich, oczywiście nie można przejść obojętnie obok wyczynu Patryka Korynta, nowy zawodnik pozyskany z Wisły Korzeniewo skompletował Hat-Tricka mimo iż na boisku pojawił się dopiero w 65 minucie. To był mecz walki, który mógł rozpocząć się bardzo dobrze dla malborczyków. W 10 min. Malborczycy mogli objąć prowadzenie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Migawski który się pośliznął przed strzałem, a to się zemściło w 21 minucie, Oliwa pokonał Pelcera z rzutu wolnego tym samym Pelcer skapitulował pierwszy raz w tym sezonie, a dokładnie po 381 minutach. Po bramce gra była wyrównana, ale sytuacje stwarzali sobie malborczycy, wreszcie w 45 minucie faulowany w polu karnym przez bramkarza był Maciej Bełz, a tym razem Piotr Sobieraj pewnie wykorzystał rzut karny, ta bramka zapewne nieco podcięła skrzydła gospodarzom bo w drugiej połowie to wyraźnie malborczycy darzyli do zwycięstwa, w 53 minucie z bliskiej odległości bramkę na 2;1 strzelił Bełz i co prawda Pomezania kontrolowała sytuację, to jednak gospodarze groźnie atakowali aczkolwiek bez stu procentowych sytuacji, od 81 minuty rozpoczął się koncert Korynta który strzelił trzy bramki i uciszył nerwowo reagującego trenera gospodarzya dwie były naprawdę wyjątkowej urody, dwukrotnie przelobowany został bramkarz (głową i nogą), a wynik ustalił strzałem z 16 metrów. Po meczu piłkarze nie kryli zadowolenia głośnymi okrzykami "Tylko Pomka ooooo', ale też nie ukrywali zmęczenia bo każdy w tym meczu dał z siebie wiele.

gwiazda.JPG

Piłkarze Pomezanii w sobotnie południe zrobili co do nich należało i pewnie pokonali Borowiak Czersk 4:0, aczkolwiek młodej drużynie z Czerska nie można odmówić ambicji i woli walki którą pozostawili na murawie. Od początku meczu goście nastawili się na kontratak, ale nie wiele z niego wynikało, nasza drużyna miała dwie doskonałe sytuacje, ale nie wykorzystał ich Migawski, malborczycy otworzyli wynik spotkania w 24 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotra Sobieraja piłkę głową do bramki skierował Krystian Kielar i po bramce grało się już łatwiej. W 39 minucie z głębi pola piłkę w pole karne posłał Robert Gdela, piłkę przejął Maciej Bełz który w krótki róg skierował piłkę do bramki.Jeszcze przed przerwą Piotr Sobieraj dołożył trzecią bramkę strzałem głową po dośrodkowaniu Kobylińskiego i na drugą połowę wychodziliśmy z przewagą trzech bramek.

Mecz wyglądał podobnie w drugiej połowie, ale tempo już nie co siadło mimo to mieliśmy kilka okazji do zdobycia bramek, udało się jednak dopiero w 84 minucie, ponownie Sobieraj skierował piłkę do bramki w sytuacji sam na sam , a podawał Migawski. W sobotę wydaje się, że czeka nas najcięższy mecz bowiem jedziemy do Lipusza by zmierzyć się w meczu na szczycie z tamtejszą Wdą która także po wzmocnieniach letnich ma aspiracje do awansu, tak więc czekają nas nie lada emocje.

POMEZANIA - BOROWIAK 4:0 (3:0)

1:0 24 min. Kielar (astysta - Sobieraj)

2:0 39 min. Bełz (asysta - Gdela)

3:0 45 min. Sobieraj (asysta - Kobyliński)

4:0 84 min. Sobieraj (asysta - Migawski)

POMEZANIA: Pelcer - Jeleń, Jurczyk.M, Leszczyński (60' Owsianik), Kobyliński, Sobieraj, Dryjas (46' Korynt), Kielar, Gdela (72' Galeniewski), Migawski, Bełz (79' Błaszak)