• Paweł
  • Mecze

Wygrana z Powiślem

W swoim drugim meczu sparingowym Pomezania pokonała IV-ligowe Powiśle Dzierzgoń 3:2 (grano 3x 30 min.). Trener Ratajczyk w porównaniu z poprzednim meczem miał zdecydowanie większe pole manewru i dał pograć wszystkim zawodnikom, warto dodać, że przez 30 minut znajdowało się dwóch zawodników juniorów młodszych (Marendowski i Błaszak z rocz.2002). Pierwsza tercja była wyrównana i po bramkach Sobieraja i Pietrzyka widniał remis 1:1. Druga tercja przebiegała pod dyktando Pomezanii która strzeliła dwie bramki, najpierw Maciej Bełz, a chwile po nim Krystian Kielar. Trzecia tercja toczyła się nieco bardziej pod dyktando Powiśla, ale udało się gościom zdobyć tylko jedną bramkę. Podsumowując wynik wynikiem, ale sama gra i kilka akcji było naprawdę fajnych w naszym wykonaniu i to najbardziej cieszy,martwi za to kontuzja barku Ziemaka i teraz z niepokojem czekamy na diagnozę lekarską. Mecz oglądało blisko 100 kibiców co jest niezłym wynikiem jak na sparing. W sobotę o godz.11:00 Pomezania podejmie A-klasowy Ruch Gościszewo. W meczu z Powiślem z powodu kontuzji i wyjazdu nie mogli zagrać Wilk, Kobyliński, Sroka, Galeniewski O.

Pomezania I: Pelcer - Jeleń, Jurczyk D. Leszczyński, Owsianik, Jurczyk M.,Kielar, Gdela, Sobieraj, Dryjas, Bełz

Pomezania II: Pelcer - Jeleń, Kielar, Leszczyński, Owsianik - Jurczyk M, Ziemak, Dryjas, Sobieraj, Marendowski, Bełz

Pomezania III: Pelcer - Jurczyk D., Cicherski, Jabłoński, Owsianik, Leszczyński, Galeniewski R., Gdela,  Błaszak, Marendowski, Ziemak

• Kliknięć: 1139
  • Paweł
  • Mecze

Pomezania po pierwszym treningu

Dziś odbył się pierwszy trening piłkarzy Pomezanii którzy w ramach przygotowań do nowego sezonu. Na murawie pojawiło się 19 zawodników, w tym zawodnicy którzy byli testowani, ale trener Ratajczyk już po pierwszych zajęciach mógł wyciągnąć wnioski i podziękował zawodnikom którym ciężko byłoby znaleźć się w kadrze. Dziś nie mogło pojawić się się na treningu z przyczyn zawodowych i zdrowotnych ośmiu zawodników: Piotr Wilk, Piotr Sobieraj, Robert Gdela, Mateusz Sroka, Dawid Jurczyk, Tomasz Owsianik, Kamil Jabłoński oraz Łukasz Konwa. Najbliższe dwa treningi z piłkarzami przeprowadzi Bartosz Kuhl, w czwartek będziemy trenować z piłkami, a w sobotę w meczu sparingowym podejmiemy III ligową Wierzycę Pelplin.

• Kliknięć: 1604

Już w najbliższy poniedziałek, 10 lipca o godz.18:45 piłkarze Malborskiej Pomezanii rozpoczną przygotowania do sezonu 2017/18, będzie to pierwszy trening Pomezanii, który jednocześnie będzie otwarty dla zawodników chcących reprezentować barwy Pomezanii w nadchodzącym sezonie, a o przydatności zdecydował by trener Ratajczyk. Więcej informacji można uzyskać u Dyrektora Klubu, Pawła Rybarczyka - tel.605533093. Pierwszy trening odbędzie się na płycie głównej Stadionu Miejskiego, kolejne trener Ratajczyk rozpisał w konsultacji z trenerem od przygotowania fizycznego Bartoszem Kuhlem który będzie także czuwał nad przygotowaniami i właśnie dwa treningi w tygodniu do rozpoczęcia rozgrywek będą poświęcone motoryce i sile, reszta treningów odbywać się będzie z piłką na trawie naturalnej. Czeka nas ciężka praca, a do rozpoczęcia rozgrywek tylko miesiąc w każdym razie warunki do treningu nasi piłkarze mają bardzo dobre i trzeba ten okres dobrze wykorzystać!

PLAN SPARINGÓW:

15.07 (sobota) 11:00 POMEZANIA - WIERZYCA PELPLIN (III liga) - Toruńska

19.07 (środa) 19:00 POMEZANIA - POWIŚLE DZIERZGOŃ (IV liga) - Toruńska

22.07 (sobota) 11:00 POMEZANIA - POMOWIEC (V liga) - Parkowa

05.08 (sobota) 11:00 POMEZANIA - WIETCISA (V iga) - Toruńska lub wyjazd (do ustalenia)

• Kliknięć: 1081

Wracamy jeszcze do niedawno zakończonego sezonu 2016/17 aby podliczyć statystyki naszych zawodników, a te najważniejsze które zawsze najbardziej insertują kibiców to bramki, po raz kolejny najlepszym strzelcem Pomezanii został Piotr Sobieraj który 30 raz pokonywał bramkarzy przeciwników i strzelał średnio 1,071 bramki na mecz to naprawdę bardzo dobra średnia. Popularny Sobi zaliczył w sezonie trzy Hat-Tricki. Z bardzo dobrej strony pokazał się także 7 lat młodszy Maciej Bełz który strzelił aż 20 bramek w 26 meczach (średnio 0,769 na mecz). Swój rekord w sezonie pobił także Kamil Dryjas który 11 razy trafiał do bramki przeciwnika. Jeśli chodzi o rozegrane minuty to najwięcej ich rozegrał Kamil Dryjas (2550), o 100 minut mniej rozegrał Tomasz Jeleń (2455), a na trzecim miejscu pod tym względem jest Piotr Sobieraj (2334), jeśli chodzi o bramkarzy to najczęściej wychodził na boisku Oskar Galeniewski który zagrał w 13 meczach (1440 min.), Bartosz Dębowski (900/9 meczy), Dominik Skopiak - 3 mecze, 270 min. W sprawach dyscyplinarnych po 7 razy żółtymi kartkami byli karani gracze defensywni, Tomasz Jeleń i Michał Jurczyk, zobaczyliśmy dwie czerwone kartki, a otrzymali je Patryk Linda i Tomasz Jeleń. Warto tez wspomnieć o debiutantach w ubiegłym sezonie, a kilku było: Rafał Galeniewski, Igor Lewandowski, Paweł Leszczyński, Michał Marendowski, Rafał Rekowski, Dawid Jurczyk, Remigiusz Szlicht. W sumie w sezonie 2016/17 zagrało 27 zawodników, najstarszy miał 41 lat (5 minut trenera Ratajczyka w Subkowach), a najmłodszy 15 lat (Michał Marendowski).

ZOBACZ PEŁNE STATYSTYKI

• Kliknięć: 863
  • Paweł
  • Mecze

Burmistrz na treningu Pomezanii

Dziś podczas treningu Pomezanii odwiedził naszych piłkarzy Burmistrz Miasta Malborka Pan Marek Charzewski, który miał okazje "na luźno" porozmawiać z zawodnikami oraz trenerem Ratajczykiem o kończącym się sezonie i niedalekiej przyszłości. Nie od dziś wiadomo, że Burmistrz jest wielkim kibicem Pomezanii i sportu, często pojawia się na meczach ligowych naszej drużyny. Tym razem podziękował naszej drużynie za kończący się sezon, w szczególności pochwalił zespół za postawę w rundzie wiosennej ale nie ukrywał, że w przyszłości widziałby naszą drużynę na wyższym szczeblu rozgrywek. Burmistrz Charzewski obiecał pomoc w znalezieniu sponsorów, którzy pomogliby w osiągnięciu celu jakim byłby awans drużyny w przyszłym sezonie. Podkreślił, że drużyna seniorów powinna grać na wyższym poziomie tak aby młodzi zawodnicy stawiali sobie za główny cel grę w Pomezanii i podkreślił, że drużyna ma pełne wsparcie Miasta. Spotkanie odbywało się w luźnej atmosferze, nie brakowało rozmów i pomysłów, a na koniec zawodnicy podziękowali za miłe spotkanie. Cel awansu postawił drużynie również Prezes Pomezanii, Radosław Rabenda który także odbył dłuższą rozmowę z drużyną.

O komentarz poprosiliśmy właśnie Prezesa Pomezanii, Radosława Rabendę

- Dzięki wsparciu Pana Burmistrza oraz wytężonej pracy Zarządu klubu możemy śmiało postawić sobie cel na przyszły sezon. Awans do IV ligi staje się jak najbardziej realny. Udało się zatrzymać w klubie wszystkich zawodników, trwają rozmowy z piłkarzami, którzy wzmocnią skład i rywalizację. Najwyższy czas wykorzystać potencjał drużyny i możliwości jakie daje nam stadion i jego zaplecze.