fbpx
  • Paweł
  • Mecze

Horror z happy endem w Chojnicach

Nie lada emocje przeżyli kibice którzy udali się do Chojnic za drużyną Pomezanii z niesamowitym happy end-em w tle, bo nasza drużyna wygrała na wyjeździe z rezerwami lidera 1.Ligi, Chojniczanką Chojnice 3:2.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy w której w składzie zagrało kilku zawodników kadry pierwszego zespołu, m in. Rybski, Drzazga, Dampc to nazwiska znane w środowisku piłkarskim, a do tego nasi piłkarze zostawiali im wiele luzu na boisku przez co straciliśmy dwie bramki, a przed trzecią uratował nas Pelcer wygrywając pojedynek sam na sam, jednak z minuty na minute przejmowaliśmy inicjatywę czego efektem była bramka kontaktowa strzelona w 29 minucie przez Macieja Bełza. Po przerwie na boisku dominowała już zdecydowanie Pomezania która dążyła do wyrównania, ale to ponownie gospodarze stanęli przed dużą szansą na podwyższenie wyniku w 75 min, ale w roli głównej wystąpił Dawid Pelcer który w ładnym stylu obronił rzut karny i to był moment przełomowy, malborczycy grali do końca i swoją przewagę udokumentowali bramką dopiero w 89 minucie kiedy to Piotr Sobieraj nie dał szans bramkarzowi Chojniczanki i gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem na trudnym terenie to ponownie szczęście uśmiechnęło się do malborczyków, trójkowa akcja w 93 minucie,  Sobieraj, Migawski - Bełz zakończyła się bramka tego ostatniego i wielka radością. Wygrana jest bardzo cenna bo zmniejszyła dystans do prowadzącej Pogoni Prabuty do jednego punktu tak więc czeka nas teraz zima do przepracowania i walka wiosną. Dziś Pomezania pokazała w drugiej połowie charakter który chcielibyśmy widzieć w każdym meczu. Brawa za walkę należą się całej drużynie!

Bramki:

5 min - Paprzycki 1:0

24 min - Prusaczyk 2:0

29 min - Bełz 2:1

89 min - Sobieraj 2:2

90+3 - Bełz 2:3

Pomezania: Pelcer - Jeleń, Jurczyk, Leszczyński (60' Korynt), Kobyliński - Kielar (66' Wilk), Gdela (46' Ziemak), Dryjas (85' Galeniewski), Sobieraj, Bełz, Migawski

Chojniczanka II: Wiesiołek, Paprzycki, Kręcki (83' Kurs), Rybski, Prusaczyk, Sawa (72' Niemczyk), Dampc, Drzazga, Skowron, Piechoski, Machalecki